Van-e szabad akarat?

Van-e szabad akarat?

Szabad akarat van! Egy korlátja létezik, az, amit magunknak állítottunk leszületésünk előtt. A helyzetet sok esetben nem „mi” választjuk az itteni önvalónkkal, hanem már korábban, a leszületésünk előtt eldöntöttük, mit akarunk megtanulni, hogy a soron következő életfeladatunkat teljesítsük. Ennek keretében meghatároztuk, a teremtővel egyetértésben, hogy milyen élethelyzetek szükségesek a teljesítéséhez. Ezeket később nem kerülhetjük ki, csak abban az esetben, ha egy korábbi esetben már megoldottuk az itt következő feladatot is, amúgy „előre”. Ilyenkor az adott helyzet bekövetkezése feleslegessé válik és sokszor el is marad. Az asztrológusok segítségnyújtásának is lehet az az eredménye, hogy előre látással a felvázolt helyzetet, „előre” megoldjuk.


Az élethelyzet, pillanat vagy időszak, az amiben éppen vagyunk, az esetek többségében megkívánja a felelős jelenlétet, döntést és tetteket. – Somogyi Péter


Az általunk meghatározott életfeladattal nem mehetünk szembe. Ha szembe megyünk, az betegséget okoz. Esetleg korai távozást. Vannak olyan feladatok az életünkben, amelyeket nem lehet elkerülni. Nem tehetjük, hogy nem oldjuk meg őket. Azért születtünk, hogy sikeresen áthaladjunk rajtuk, lélekben megerősödve. Olyan feladatok, amelyeket tökéletesedésünk érdekében vállaltunk. Az Istenhez visszavezető út fontos állomásai ezek. Minden történés az életben azt mutatja, mennyire megyünk jó irányba. Nem a jelenlegi érdekeink szerint, hanem az életfeladatunk tükrében. Amennyiben letérünk a helyes irányról, nehézségek támadnak az életünkben. Először kisebbek, majd egyre nagyobbak. Minden nehézség, addig ismétlődik, egyre súlyosabb formában, amíg meg nem oldjuk azt a problémát, ami kiváltotta.

Ha sokáig nincs megoldás, vagy olyan jellegű a gond, betegség keletkezik. A betegség célja mindig az, hogy segítsen a probléma megoldásában. Mindig olyan helyen keletkezik, ami mutatja, hogy mi a baj forrása. Tovább segít a megoldást a betegség típusa is. Nekünk, magyaroknak könnyű dolgunk van. Bőven elég a beteg szerv működését leírni, rögtön láthatjuk, mi a baj. Például, ha valakinek vese betegsége van, akkor az biztos, hogy párkapcsolati problémával küzd. (Ennyit kideríthetünk, ami mindenkire igaz, de innen rengeteg a személyre szabott megoldásrészre derülhet fény.) A vese ugyanis egy páros szerv. A kiválasztás szerve. Vajon milyen esetben történik, velünk, hogy valamit, vagy valakit kiválasztunk, ráadásul páros viszonyban. Ugye, hogy a párkapcsolat az, ami ilyen?

De bármit tehetünk, csak ne feledjük, mindennek van következménye. Számunkra kellemes, vagy kellemetlen. Ha jót akarunk, akkor mással nem teszünk olyat, amit magunknak nem kívánunk, és ezt figyelembe véve döntünk. Ne feledjük, a törvény arról is rendelkezik, hogy önmagunkkal se tegyünk meg azt, amit másoknak nem kívánunk! Manapság ezt sokszor figyelmen kívül hagyjuk és csak a másik dolgával, érdekeivel törődünk. Ez éppen úgy helytelen, mint az önzés!

SZERESD FELEBARÁTODAT, MINT ÖNMAGADAT!


A tudatos élet nem más, mint hogy jelen vagyunk az életünkben, a pillanatban és nem zsigeri válaszokat adunk az élet kihívásaira, hanem tudatában vagyunk és felelősséget vállalunk tetteinkért. – Somogyi Péter


Ha tetszett, küldd el barátaidnak is!

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail